Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Prymasa Polski

W dniach od 4 do 6 sierpnia, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu miało zaszczyt podjąć szczególnego gościa J. E. ks. Kardynała Józefa Glempa Prymasa Polski. Najważniejszym wydarzeniem podczas pobytu była Uroczysta Msza Św. (5 sierpnia) w piątek o godzinie 18.00 pod przewodnictwem naszego Gościa.

Ks. Kardynał w wygłoszonej homilii nawiązał do Pasierbieckiej Drogi Krzyżowej, którą miał okazję odprawić w godzinach do południowych. Urzeczony pięknem krajobrazu, bogactwem roślinności, w które wpisuje się nasze Sanktuarium wyraził wdzięczność ks. Prałatowi Proboszczowi Józefowi Waśniowskiemu oraz parafianom i pielgrzymom, za postawę, modlitwy i pobożności jaką wkładają w rozwój kultu Matki Bożej.

Uroczystej Mszy Świętej towarzyszyła bogata oprawa liturgiczna. Kapela oraz orkiestra parafialna uświetniły to szczególne nabożeństwo, które zgromadziło rzesze parafian i pielgrzymów.

Po uroczystej Mszy Świętej w towarzystwie kapeli goście na czele z księdzem Kardynałem przeszli do Domu Pielgrzyma na spotkanie przy stole.

About Biuro Obsługi Pielgrzyma

Biuro rozwija się w bardzo szybkim tempie. Przyjmujemy zgłoszenia, zapytania, rezerwacje, udzielamy szczegółowych informacji, organizujemy pobyt. Za główny cel stawiamy sobie pomoc pielgrzymom przybywającym do Sanktuarium - więcej...