Pielgrzymka księży arcybiskupów

Dnia 29 grudnia bieżącego roku w godzinach południowych przybyli z pielgrzymką do Sanktuarium Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski pracujący na stałe w Watykanie oraz Ksiądz Biskup Wacław Depo Ordynariusz Diecezji Zamojsko-lubaczowskiej. W czasie ich pobytu stolica apostolska ogłosiła w czwartek o godzinie 12.00, że dotychczasowy Biskup Ordynariusz z Zamościa Wacław Depo zostaje zamianowany Arcybiskupem Metropolitą Częstochowskim. Po tym ogłoszeniu księża Arcybiskupi udali się do Kościoła przed łaskami słynący obraz Matki Bożej Pocieszenia. Po dziękczynnej modlitwie była odprawiona odprawiona uroczysta Msza święta koncelebrowana na zakończenie, której ksiądz arcybiskup Wacław Depo udzielił szczególnego błogosławieństwa relikwiami błogosławionego Jana Pawła II.

Relikwie te ofiarował dla Sanktuarium ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski. Uroczystego wprowadzenia do kultu w Sanktuarium tych relikwii dokonał dokładnie dwa miesiące wcześniej 29 października ksiądz Arcybiskup Wacław Depo.

Jest to szczególny znak, pocieszenia Matki Bożej płynący z tego miejsca. Księża Arcybiskupi Zygmunt i Wacław są mocno związani z Sanktuarium i wielokrotnie przewodniczyli liturgii, głosili słowo Boże. Ksiądz Arcybiskup Zygmunt pielgrzymował wielokrotnie jeszcze jako ordynariusz radomski a dziś jako Przewodniczący Komisji Watykańskiej do służby zdrowia. Arcybiskup Wacław będąc Rektorem seminarium duchownego w Radomiu, organizował rekolekcje dla alumnów przed święceniami diakonatu i kapłańskimi.

Wierni gromadzący się w Sanktuarium zapewniają dostojnych Hierarchów o nieustannej modlitwie do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej.

W szczególny sposób polecać będziemy Księdza Arcybiskupa Wacława i jego Metropolię Częstochowską prosząc miłosiernego Jezusa aby obdarzał go potrzebnymi łaskami do wypełnienia powierzonej mu posługi.

About Biuro Obsługi Pielgrzyma

Biuro rozwija się w bardzo szybkim tempie. Przyjmujemy zgłoszenia, zapytania, rezerwacje, udzielamy szczegółowych informacji, organizujemy pobyt. Za główny cel stawiamy sobie pomoc pielgrzymom przybywającym do Sanktuarium - więcej...