OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.01.2015 R. – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Porządek nabożeństw: 7.00; 9.00; 11.00; 16.00 Msze święte poprzedzone są modlitwą różańcową.

2. Msze Święte w tygodniu 6.30 i 17.00.

3. W Sobotę wspominamy św. Antoniego Opata.

4. Od kilkunastu dni po przebytej ciężkiej operacji przebywa w szpitalu Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski z Watykanu. Wielokrotnie przewodniczył Mszy Świętej i głosił Słowo Boże  w naszym Sanktuarium. Bardzo serdecznie prosimy o modlitwę w Jego intencji.

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE ŚP. KSIĘDZA TOMASZA BADYLI

Pan Bóg odwołał do wieczności naszego rodaka Ks. Tomasza Badylę w 14 roku  Chrystusowego Kapłaństwa. Po kilkuletniej pracy w diecezji włączył się do duszpasterstwa wśród Polonii w Niemczech.  W ostatnich miesiącach prowadził parafię Polską w Niemczech jako Proboszcz. Jak wykazała sekcja zwłok przeprowadzona w miniony piątek, bezpośrednią przyczyną tragicznej śmierci był rozległy zawał serca podczas jazdy samochodem.

W naszym Sanktuarium codziennie do piątku tj. 16.01.2015 roku wierni gromadzą się na Mszy Świętej o godz. 17.00 i modlitwie różańcowej po Mszy Świętej za śp. Ks. Tomasza.

Uroczystości Pogrzebowe będą miały miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu:

– w PIĄTEK – 16. 01.2015 R. – GODZ. 18.00 – wyprowadzenie Ciała Zmarłego Kapłana z Kaplicy Cmentarnej do Kościoła Parafialnego

– PIĄTEK – 16.01.2015 r.. – godz. 19.00 – MSZA ŚWIĘTA ŻAŁOBNA, której będzie przewodniczył, głosząc słowo Boże Rektor Misji Katolickiej w Niemczech Ks. Prałat Stanisław Budyn z Hannoweru.

– SOBOTA – 17.01.2015 r. – godz. 11.00 – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego z Tarnowa. Po Uroczystej Mszy Świętej przeniesienie ciała Zmarłego na parafialny Cmentarz, gdzie doczesne szczątki zostaną złożone w krypcie przy Kaplicy obok spoczywających tam zmarłych kapłanów.

MSZE ŚWIĘTE za śp. Ks. Tomasza będą przyjmowane wciągu tygodnia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, zaś podczas uroczystości pogrzebowych w kościele przy bocznym ołtarzu.

Niech Odpoczywa w Pokoju wiecznym.

 

 

About Biuro Obsługi Pielgrzyma

Biuro rozwija się w bardzo szybkim tempie. Przyjmujemy zgłoszenia, zapytania, rezerwacje, udzielamy szczegółowych informacji, organizujemy pobyt. Za główny cel stawiamy sobie pomoc pielgrzymom przybywającym do Sanktuarium - więcej...