Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystości Odpustowe – sierpień 2015

 

NIEDZIELA – 23 sierpnia 2015  – ROZPOCZĘCIE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH

MSZE ŚWIĘTE:  godz. 7.00; 9.00; 11.00; 16.00;

GODZ. 11.00 – UROCZYSTA SUMA pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego z Watykanu z udziałem Ks. Bpa z Portugalii. oraz z Ks. Arturem  Żukiem  profesorem  Uniwersytetu Katolickiego w Eichstätt ( Niemcy) będziemy się modlić w intencji Służby Zdrowia wraz ze Służbą Zdrowia.

O godz. 10.50 wyruszy Uroczysta Procesja z Kościoła Świętego Józefa, którą poprowadzi Ks. Bp z Portugalii. W procesji tej przeniesiemy figurę  Matki Bożej z Altötting do Kościoła Parafialnego.

 GODZ. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa na Kalwaryjskim Wzgórzu.

GODZ. 16.00 –  UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Ks. Bpa z Portugalii, Słowo Boże wygłosi Ks. Abp Zygmunt Zimowski. Po Mszy Świętej Uroczysta Procesja uda się  na cmentarz, gdzie odbędą się modlitwy za zmarłych i  poświęcimy odnowiony cmentarz.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tych szczególnych Nabożeństwach, którymi rozpoczniemy Uroczystości Odpustowe.  Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i ofiary indywidualne przy okazji Uroczystości Odpustowych, przeznaczone na rozwój Sanktuarium.

W tygodniu nabożeństwa według programu zamieszczonego na afiszu.

Uroczyste Msze Święte będą celebrowane codziennie o godz. 7.00; 11.00; 18.00;

W Środę w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej  o godz. 11.00 – Msza Święta z udzielaniem Sakramentu Chorych i z błogosławieństwem lurdzkim.

W czwartek modlimy się za powołanych do służby Bożej: bpów, kapłanów, siostry zakonne, kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.  Mszy Świętej o godz. 18.00 – przewodniczył będzie Ks. bp Stanisław Salaterski – bp pomocniczy z Tarnowa, po której pobłogosławi ogrody Maryjne. towarzyszyć będzie Orkiestra z Tarnawy.

W piątek – o godz. 18.00  przed Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abpa Wacława Depo – metropolity częstochowskiego, podczas  której Ks. Abp dokona poświęcenia 5 okien witrażowych. Po Mszy Świętej  rozpocznie się Droga Krzyżowa na Kalwaryjskie Wzgórze z Udziałem Orkiestry z Tymbarku.

W sobotę – Uroczyste Msze Święte o godz. 7.00; 11.00 i o 18.00;

Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 – będzie miała miejsce przy Ołtarzu Polowym, a przewodniczył jej będzie Ks. Abp Henryk Nowacki nuncjusz Krajów Skandynawskich. Towarzyszyć będzie Orkiestra z Limanowej i Pasierbca oraz Zespół Regionalny z Jurkowa.

Godz. 22.00 – Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Ks. prof. Alojzy Drożdż wraz z Orkiestrą z Laskowej.

SOBOTA/NIEDZIELA

Msze Święte przy Ołtarzu Polowym: godz. 24.00; 7.00; 9.00; 11.00; 16.00; w kościele – godz. 18.00;

Godz. 24.00 –  Uroczysta Mszą Święta pod przewodnictwem J. E.  Ks. Bpa  Ordynariusza  Andrzeja Jeża, podczas której Ks. Bp Ordynariusz  skieruje Słowo Pasterskie do zgromadzonych wiernych. Towarzyszyć będzie Orkiestra z Laskowej, która włączy się również do litanii pątniczej o godz. 2.00;

O GODZ. 9.00 – Msza Święta z udziałem Orkiestry z Dobrej.

GODZ. 11.00 – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA ODPUSTOWA pod przewodnictwem J.E. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza – metropolity krakowskiego, który wygłosi Słowo Boże. Mszy Swiętej towarzyszyć będą Orkiestry:  Limanowa, Tarnawa, Pasierbiec oraz Kapla Pasierbiecka.

GODZ. 15.00 – KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, DROGA KRZYŻOWA na Kalwaryjskie Wzgórze.

GODZ. 16.00 – Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. dra Wiesława Piotrowskiego – kustosza Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej z Limanowej. Towarzyszył będzie chór z bazyliki limanowskiej.  Po tej Mszy Świętej uroczyste przeniesienie figury Matki Bożej z Altötting do Kościoła Świętego Józefa.

GODZ. 18.00 – Msza Święta w kościele.

About Biuro Obsługi Pielgrzyma

Biuro rozwija się w bardzo szybkim tempie. Przyjmujemy zgłoszenia, zapytania, rezerwacje, udzielamy szczegółowych informacji, organizujemy pobyt. Za główny cel stawiamy sobie pomoc pielgrzymom przybywającym do Sanktuarium - więcej...